בגינה 052

אוהב שכטר – רפואה סינית

הבחירה עבורי להיות מטפל ומורה לרפואה סינית נובעת מהרצון להעמיק ולחקור את הקשר הבלתי ניתן להפרדה בין הגוף והנפש, חקירה אשר אני עובר עם עצמי יותר ממחצית חיי ובד בבד מיישם תובנות אלו עם המטופלים שלי. יחד אנו מוצאים ריפוי פיזי דרך הרובד הנפשי ולהיפך, ריפוי נפשי דרך מגע, הנעה ותשומת לב לרובד הפיזי.
בתוך העולם העשיר של רפואה סינית גישת הטיפול שלי היא דיקור וטווינה. אני מאמין כי אין צורך להסביר את נפלאות תחום הדיקור ולכן אפרט מעט מהי טווינה: זוהי שיטת טיפול במגע (עם בגדים) המהווה חלק מהרפואה הסינית המסורתית ביחד עם הדיקור וצמחי המרפא.המטרה הכללית בטיפול טווינה היא להביא את הגוף לאיזון על מנת להשיג בריאות טובה ברמה האנרגטית, הפיזית והרגשית. הטיפול כולל תשאול ובדיקה פיזית (דופק ולשון) של המטופל על מנת לאבחן את מקור חוסר האיזון, את אופיו, את מיקומו הפיזי בגוף ומהי השפעתו על איברים אחרים. בהתאם לאבחנה אני בונה את הטיפול המתאים ביותר עבור המטופל. טיפול טווינה כולל טכניקות רבות ומגוונות בעלות אופי תנועתי שונה: עוצמה מול רכות, מהירות מול איטיות וכל הספקטרום הרחב שבין שני הקצוות הללו. היתרון היחסי הגדול של הטווינה לעומת הדיקור הוא בהתמחותה ויעילותה בטיפול בבעיות אורטופדיות. הטווינה יעילה וטובה גם לבעיות פנימיות כגון מצבי אסטמה וקשיי נשימה, עיכול , מחזור, כאבי ראש ועוד.טיפול בטווינה גורם לשינויים בגוף, משפר ומווסת את הזרימה ההרמונית של ה –QI (צ'י) והדם באיברים הפנימיים, דבר אשר מוביל לאיזון וריפוי. השילוב של דיקור וטווינה הוא אידיאלי ונמצא כיעיל וחזק יותר מאשר כל אחד מהם בנפרד.

 

 

הטיפול בעיניי מהווה מסגרת תומכת להליכה משותפת של המטופל ושלי לקראת שינוי הדפוסים ההרגליים המובילים לסבל. הגישה שלי לבריאות היא שיש לתחזק אותה יום יום, שנה שנה, ולא רק בעתות חולי ולכן המטופלים שלי מגיעים אחת לשבוע/שבועיים ולא רק ברגעי סבל ומכאובים. המסר שלי למטופלים הוא שחיים בריאים ללא מכאובים היא מתנה שקיבלנו ועלינו לשמור עליה ולתחזק אותה דרך בחירות שאנו עושים בחיים, דרך פעילות גופנית, אכילה נכונה, זמן ופנאי לרווחת הנפש ועוד.
החיפוש האישי שלי בתחום הבריאות הפיזית החל עוד בצבא, בשירות בחיל רפואה בשירות בחיל רפואה כחובש וקצין (בתפקידי שטח והדרכה). לאחר השחרור מצה"ל החל השחרור האמיתי, המסע שלי אל מחוזות הנפש דרך מדיטציה(ויפאסנה) , קרטה ויוגה.
במקביל למדתי שנתיים פסיכולוגיה באוניברסיטת באר שבע ומשם לימודים לתעודת הוראה (בחפ"ן).
לפני יותר מעשור סיימתי לימודי רפואה סינית בהצטיינות במכללת "מדיסין" והחל משנת 2002 אני מטפל בקליניקה פרטית ומלמד ב"קמפוס ברושים" של אוניברסיטת תל אביב, רפואה סינית וטווינה בקורסים שונים : קליניקות שנה ג'/ד' , טכניקות דיקור(גם כחלק מתכנית רפואה סינית לרופאים), נקודות דיקור, טווינה שנה א' וקראטה למטפלים.

למדתי שנתיים לימודי פסיכודהרמה עם יענקה רז ונחי אלון.
במשך שמונה שנים טיפלתי בקופ"ח כללית "רפואה משלימה" וכן גם בבי"ח "רעות". בשתי מסגרות אלו נחשפתי לכמות רבה של מטופלים ולמגוון בעיות שונות.
לאורך כל השנים, ברקע לעיסוק ברפואה סינית עסקתי באופן עמוק בלמידה והוראה של קרטה (שוטוקאן , חגורה שחורה – נידאן). במקביל תרגלתי שנים יוגה ואף הוכשרתי בקורס מורי יוגה של אובי ליפשיץ.
כיום אני חי ומטפל בגבעת עדה , מגיע לתל אביב ללמד ולטפל בקליניקה בצפון הישן, מתרגל יוגה ומדיטציה .

מוזמנים בכל עת, אוהב שכטר

טלפון :
052-4227076